Odmetavanje in prelaganje reševalnih padal - Frankolovo

DJP Kajuh Frankolovo v sodelovanju z DJP Albatros Celje in Sky paragliders iz Češke organizira odmetavanje in prelaganje reševalnih padal v Frankolovem na pristanku pod Konjiško goro. Primer, kako bo to izgledalo, si lahko pogledate na:

Odmetavanje reševalnih padal se bo izvajalo v popolni padalski opremi (sedež, čelada). Prelagalca reševalnih padal bosta strokovnjaka tega področja Tomaš Lednik (Sky paragliders) in Jani (Atair -Škofja Loka). Cena prelaganja je 15 EUR, cena za odmetavanje pa 2 EUR. Zaradi organizacije dela in da bo stvar potekala brez gneče je narejen okviren urnik za društva in klube. Termin za naše društvo je v nedeljo, 11.4.2010 od 8.-12. ure. Da se v tem času lažje razporedimo, mi pošljite prijave z navedeno uro, kdaj bi prišli. Prijave na mail skyeris@gmail.com do torka, 6.4.2010.
V primeru slabega vremena bo prelaganje reševalnih padal v telovadnici osnovne šole na Frankolovem.

V primeru ugodnega vremena bo možno letenje na Konjiški gori (J, JZ) ali Mali gori (V, SV). V teh dneh se bo zaradi povečanega letalskega prometa na letališču v Mariboru še posebej nujno držati predpisanih višin letenja.
Tomaš Lednik, eden najboljših akro pilotov bo poskrbel tudi za »acro show«.

Ob tej priložnosti bo Sky paragliders omogočil tudi 10% popust za reševalna padala ter akcijo »staro za novo«. Ob predložitvi starega, iztrošenega reševalnega padala, bo možno dobiti novo reševalno padalo za 50 EUR ceneje.

Vabljeni!

Se podpišem pod Srečkotovo

Se podpišem pod Srečkotovo izjavo. Na odlično pripravljeni rampi (vsa čast fantje) se je izkazalo, da ima Sol-ov XC sedež eno ogromno hibo. Tunel, kjer je spakirana rezerva je neustrezno narejen. Sam ne sodim med svohnejše, pa sem z obema rokama zadevo komaj spravil na plano,med neko hudo spiralo oz. situacijo kjer bi bil potreben izmet rezerve pa si ne upam predstavljati kako bi se izšlo. Tomažev komentar: "ti bi bil mrtev človek!!!!" Nasvet za vse lastnike teh sedežev, predelajte tunel, oz si omislite front kontejner!
lp robi