Društvena obvestila-julij

--- V teh dneh in še v naslednjem tednu bodo v Laškem potekale različne prireditve, ob katerih ne bo možno pristajanje na dogovorjenem pristanku. Z lastnikom zemljišč na levem bregu Savinje je dogovorjeno, da je pristajanje možno na velikem travniku, ki leži 200 metrov severneje od mosta za Jagoče (preko Savinje vzporedno z elektro trafo postajo).

Lastnik je tudi organizator konjeniškega turnirja v preskakovanju ovir in nas vabi, da s svojim letenjem v soboto popoldne popestrimo prireditev.

Za več informacij glede letenja in pristajanja v Laškem se pozanimajte na: 031 536211 - Frenk

--- Piknik na Žusmu je zelo lepo uspel. Prisotnih je bila več kot polovica članov. Tudi delovna akcija je bila zelo uspešna, Vsi prisotni so bili zelo marljivi pri različnih opravilih-čiščenju štarta, pripravi hrane in pijače, prevozih tekmovalcev, kulturno pevskem programu, ….itd., tako da smo se imeli zares lepo. Naslednji društveni piknik z delovno akcijo je predviden jeseni na Maliču. Vmes bo še kakšna akcija čiščenja vzletišč, o kateri boste pravočasno obveščeni.
Slike iz piknika si lahko pogledate v »Galerija društva« na društveni strani. Rezultati tekmovanja v točnosti pristajanja (15 tekmovalcev – dve seriji) : 1. Srečko Jošt, 2. Bojan Dajčman, 3. Janez Kanižar, itd….

--- Tudi Golovec je na področju, kjer je bilo še pred dvema letoma obsežno grmovje, sedaj že drugič pokošen in urejen. Zahvala za to gre Albinu in Srečku. Jernej bo v teh dneh pokosil še zgornji del travnika, kjer je visoka suha trava. Rabil bo pomoč - grabljenje – zato se mu naj le še kdo pridruži.

--- Društveno letenje v Tolminu bo od 1.-9. avgusta, nekateri pa bodo tam še tudi do 16. avgusta. Naša baza bo v kampu Siber. Sliko lokacije kampa si lahko ogledate v prilogi. Cena na osebo je bila lani 3 EUR na dan (avto, šotor, itd.-brezplačno), letos bo mogoče kakšen Euro več.

--- V petek, 26.6.09 so tečajniki (9 kandidatov) opravili teoretični del izpita za pilota jadralnega padala. Čestitamo! Praktični del bodo opravljali med 20.in 30. 8. 09 na Maliču. Vabljeni tudi ostali člani,ki še nimate izpita, da se jeseni lotite priprave na izpit.

--- Poleg nekaterih lepih preletov naših članov-preletašev v zadnjem času je treba čestitati tudi našemu članu-motornemu jadralnemu padalcu- Franciju Kresniku za njegove odlične prelete in trenutno 1. mesto v OLC tekmovanju za motorna padala- trikolesniki. Bravo !!!

--- Verjetno imate tudi ostali člani kdaj kakšne informacije, ki bi naj bile za vse člane društva. Napišite jih na našo društveno stran, ali pa mi pošljite na mail in jih bom posredoval na maile ostalih članov.