Preskoči navigacijo .

Zatravitev poligona Prebold

V zadnjih dneh pred začetkom korona-situacije je bilo objavljeno:

»Jeseni je bil vadbeni poligon v Preboldu strojno urejen, sredstva so bila prispevana iz ZPLS. Vzletno pobočje je po dolgem času zopet prostorno, je pa treba poskrbeti za čimprejšnjo zatravitev. Za to je zelo primerno tudi seme, ki ostaja v kozolcih, ko se nalaga seno za živino. Če ima kdo možnost dobiti kje kakšno vrečo tega semena, naj jo nato preda nekomu od inštruktorjev v njegovi okolici. Semena se potrebuje zelo veliko, tako da je res fino, če se angažiramo v čim večjem številu.«

Ker je sedaj to možno izvesti in je za rast že skrajni čas, se bo pristopilo k akciji. Zatravitev se bo izvajala v nedeljo zgodaj dopoldne, razno travno seme je zelo dobrodošlo, rabilo pa se bo tudi precej pridnih rok na grabljah in čvrstih nog za teptanje. Na koncu bo seveda možen še kakšen polet za oživitev zarjavelih letalnih sposobnosti ;-)